Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wygrane sprawy, czy ktoś coś uzyskał?

#1
A udało się komus coś odzyskać? chodzi mi o konkretne kwoty, długo czekaliście za decyzjami?
Odpowiedz
#2
powiem Ci tak: duzo zlezy od twojej umowy kredytowej i co dokładnie masz w niej napisane... ja np. skierowałem sprawę do kancelarii i nie bawię się w zadne pozwy zbiorowe. Czeka sie długo, musi to przeciez być dokladnie sprawdzone. mam nadzieje, ze uda się odzyskac zwrot za nadpłacone raty, zobaczymy.
Odpowiedz
#3
Ja chce odzyskać ok. 130 tys. Kredyt miałam w WBK, teraz Santander. Nie wiecie może czy komus udalo się uzyskć jakis wyrok prawomocny od nich?
Odpowiedz
#4
INFO Z RYNKU: WYROK z dnia 10.04.2019!

Umowa BPH kredytu denominowanego NIEWAŻNA!
[UDOSTĘPNIJ TEN POST, BO POMOŻESZ INNYM! DZIĘKUJEMY!]

Główne tezy Sędziego z wyroku to:
- sprzeczność z naturą stosunku zobowiązanego
- sprzeczność z zasadami współżycia społecznego
- nieokreślenie faktycznej kwoty udzielonego kredytu
- brak wystarczającej informacji o ryzyku walutowym

Sygnatura: III C 1142/17
SO Warszawa-Praga, SSO Błażej Domagała
Wyrok jest nieprawomocny.
Na uzasadnienie trzeba będzie nieco poczekać.
Odpowiedz
#5
u mnie nadpłaty było prawie 60 tys. Mam kredyt indeksowany na 160 tys. Bank zastosował klauzule niedozwolone. Cała umowa była nieważna na 155 tys.
Odpowiedz
#6
Nie wyobrażam sobie działać samemu, czy składać jakies pozwy zbiorowe. Tym bardziej, że rzad jakoś się nie pali do pomocy, ale tyle obiecywali :/ najlepiej szukać wyroków prawomocnych, one są gwarancją przyszłych wygranych spraw.
Odpowiedz
#7
Dziękuje za odpowiedzi, czyli sprawa nie jest jeszcze przegrana Smile mam nadzieję, że mi również uda się wywalczyć nadpłatę mojego kredytu
Odpowiedz
#8
Na początku kwietnia ukazał się wyrok Sądu Najwyższego w sprawie frankowej!

W tej sprawie bank pozwał klientów, którzy przestali płacić raty kredytu. Wcześniej wypowiedział umowę kredytową i uzyskał bankowy tytuł egzekucyjny.

Sąd Najwyższy uchylił zaskarżony przez klientów wyrok Sądu Apelacyjnego i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia...

CO WAŻNE Sąd Najwyższy wypowiedział się na temat KREDYTÓW FRANKOWYCH!!!!!
Odpowiedz

Podobne wątki
Wątek: / Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości